Başkan'ın Mesajı

TOPLUM SAĞLIĞINI GÖZETEREK HAREKET EDİYORUZ

Dünya nüfusunun artmasıyla birlikte gıdaya ihtiyaç da artıyor.  Dünyada herkesin sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi hepimizin temennisi. Bununla birlikte ülkelerin ve toplumların sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için güçlü bir ekonomiye ihtiyaç var. Meşrubat sektörü olarak, temel amacımız sektörün bileşenlerini bir araya getirirken, aynı zamanda toplumsal meselelere duyarlı olmak, halkın ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ekonominin lokomotifi görevini üstlenmek. Meşrubat sektörüyle ilgili şu verileri paylaşmakta fayda görüyorum.

Toplam hızlı tüketim ürünleri kategorileri içerisinde, meşrubat sektörünün pazar payının 2025 yılına gelindiğinde %7 olması bekleniyor. Üretim miktarının da artarak, yıllık 13 milyar litre olması hedefleniyor. Bu doğrultuda halkın taleplerini doğru karşılayabilmek, ürün çeşitliliğini artırarak tüketiciye zengin bir içerik sunmak ve toplum sağlığını gözeterek sektör paydaşlarını bir araya getirmeyi temel amaç edindik.

MEDER olarak meşrubat sektörünü oluşturan firmaların %95’ini bünyemizde bulunduruyoruz. Bununla birlikte şeffaf bir üretim anlayışı, bilimsel süreçlerin devamı ve halkın doğru habere ulaşabilmesi için çalışmalarımızı sürdürerek ekonomiye can vermeye devam edeceğiz.

ESRA İREN

MEDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI