Meşrubatçılar Derneği 25 yılı aşkın süredir, tüketicilerinin beklentilerine uygun tat ve yüksek kalitede ürünler sunarken bir yandan da Türkiye için yarattığı ekonomik, çevresel ve sosyal katkıya odaklanan meşrubat sektörünü ortak bir platformda bir araya getiriyor.

Tarımdan lojistiğe, perakendeden reklam sektörüne kadar yaygın bir değer zincirine sahip olan meşrubat sektörü, Türkiye’de 7 bini aşkın kişiye doğrudan istihdam olanağı, değer zinciri boyunca ise 70 bini aşkın kişiye dolaylı olarak iş imkânı sağlamaktadır. Sürdürülebilir ve sorumlu üretim anlayışıyla tüketicilerine zengin bir ürün portföyü sunarken; yaygın değer zinciri ile ülke ekonomisine, çevreye ve topluma önemli katkılar sağlamaktadır.

Tüketiciye sağlıklı, güvenilir ve kaliteli ürünleri sunmak için uluslararası standartlarla uyumlu düzenlemelerin hayata geçirilmesi için yaptığımız işbirliklerine hız verirken; kamuoyuna yönelik şeffaf ve güvenilir iletişimimize devam edeceğiz.

Tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de yakından etkileyen çevre sorunlarının çözümüne katkı sağlamak amacıyla başta su, enerji ve atık yönetimi olmak üzere çevre politikalarının geliştirilmesi ve uygulanmasında her türlü yasal ve yönetsel faaliyete katkı sunmayı önceliklendiriyoruz. 

MEDER olarak önümüzdeki dönemde de, ekonomiye ve topluma olan katkımızı artırarak toplum sağlığını ve kaynakların etkin kullanımını ön planda tutan sorumlu ve sürdürülebilir üretim anlayışıyla faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz.

 

BURCU ÇOŞKUN

MEŞRUBATÇILAR DERNEĞİ – MEDER

YÖNETİM KURULU BAŞKANI